Katuse puhastus- survepesu

Majaomanikuna teame, et aja jooksul hoone katused paratamatult määrduvad. On selle põhjuseks ilmastik, looduslik praht või sambla kogunemine. Oma hoone katuse parimas seisukorras hoidmiseks, peate seda regulaarselt pesema, kas ise või professionaalide abiga.

Suurimaks katusepinna kahjustajaks on sammal, mistõttu on oluline see eemaldada kohe , kui olete märganud selle ilmumist. Ainult nii saate säilitada funktsionaalse ja esteetilise katuse ning sellega vähendada lekete ja kahjustuste ohtu.

Olles töötanud aastaid puhastusäris, on meil vahetu kogemus selliste murede käsitsemisel. Me mõistame mustuse ja sambla mõjusid- selle kasvu, võimalikku kahjutegurit , mida see võib põhjustada, ja kõiki muid ennetavaid asjaolusid. Olen kindel, et meie oskused aitavad teid katuse pesemisel. Meilt saate teadmised, millal peate katuse puhastamise ja sambla eemaldamise osas midagi ette võtma, ning kuidas seda kõige paremini teha. Katuse puhastamine ja sambla eemaldamine on väga vajalik!

Meie kliima  on ideaalne kasvulava sammaldele ja vetikatele . Kõik algab sambla eoste maandumisest teie katusele. Sobivate tingimuste korral kasvavad eosed ja ilmuvad katusele suurte roheliste või hallikate laikudena. Puhastamata katusel sambla kasv jätkub ja loob vaibataolise struktuuri, mis katab lõpuks osa või kogu teie katusest.

Nii et kas peaksite oma katust puhastama? Jah, loomulikult!

Kui lasete kasvada suurtel samblalaikudel, hoiavad need vett vastu katuse pinda, mistõttu võivad katusekattematerjalid kahjustuda. Lisaks koguneb sambla poolt kinni jäänud vesi teie katusematerjalide liitekohtadesse ning kui vesi külmub ja sulab, võib see plaadid laiali tõmmata, põhjustades aja jooksul veelgi rohkem kahju. See omakorda võib põhjustada kulukaid remonditöid ja lühendada katuse eluiga. Katusepuhastus, aitab kahjustuste ohtu minimeerida ja kõrvaldada.

Katuse pesemine ja  sambla regulaarne eemaldamine aitab  vältida tarbetuid taastamisega seotud kulutusi. Katuse pesemise käigus puhastame ka teie hoonele paigaldatud vihmaveerennid ja äravoolutorud, et vältida nende ummistumist. Suurtes kogustes  praht lisab liigset raskust vihmaveerennidele, mistõttu need võivad painduda või isegi puruneda. Blokeerunud äravoolutoru võib lõhkeda, eriti kui kinnijäänud vesi külmub ja seetõttu paisub. Katuse puhastamisel on väga oluline kaaluda riske ja analüüsida, kas saate ise hakkama või mitte. Mõnikord võite teha rohkem kahju kui kasu, nii et võib-olla on katuse puhastamisel parem ikkagi kasutada professionaale.

Katusepuhastusspetsialistide palkamine katuse või vihmaveerennide korralikuks puhastamiseks ei ole kallim kui ise tegemine. Mõelge sellele, kui palju aegavõtab töö tegemine, või raha, mida kulutate kemikaalide, survepesuri või muu vajaliku erivarustuse ostmiseks. Just seetõttu tasub katuse puhastus usaldada spetsialistile, kes saab seda teha ohutult, põhjalikult ja võimalikult tõhusalt.

Katuse puhastamine koosneb mitmest etapist:

  • Esimene samm on kaitsta ümbritsevaid alasid, nagu taimestik ja torustik, kattes need alad.
  • Teises etapis niisutatakse kogu katus veega, millele järgneb puhastusvahendi pealekandmine. Kui katus on väga halvas seisukorras ja tõesti määrdunud (mida hindab juba spetsialist), tuleb järgmise paari tunni jooksul peale kanda pinnapuhastusvahendit täiendavalt.Katuse puhastusvahendi mõju avaldamiseks tuleb katust pidevalt niiskena hoida.
  • Kolmandas etapis peseb ja loputab katusepuhastusspetsialist katuse ning eemaldab sealt maha tekkinud mustuse .
  • Neljandas etapis katakse peale pinnakaitsevahend. See kaitseb samblike, sambla ja/või vetikate kasvu.
  • Viiendas etapis lõpetatakse kogu protsess vihmaveerennide puhastamise, seinte pesu, kodu ümbritsevate akende pesuga. Katuse välimus paraneb koha ning veel mõne nädala jooksul pärast seda protsessi. Järk-järgult muutuvad kõik allesjäänud samblikud või sammal vähem nähtavaks.

Kui olete majaomanik, oleme kindlad, et soovite oma katuse eluiga pikendada nii kaua kui võimalik. Nutikas viis selleks on tellida katuse puhastamine professionaalidelt, kes puhastavad katuseid keskkonnasõbralikult, effektiivselt ja ohutult.